Baner Nieobojetni

Dlaczego Jan Paweł II Nieobojętny?

Jan Paweł II to nie ikona religijnej pop kultury, na cześć której wiwatowały tłumy, ale człowiek głębokiej wiary i oddania Ewangelii Jezusa Chrystusa. Konsekwencją tej konkretnej drogi życia była służba Bogu, ale i każdemu człowiekowi – dla niego w każdym mieszkał Bóg: w ateiście, Żydzie, Muzułmaninie, Chrześcijaninie. Wobec każdego przybierał postawę kochającego sługi.

http://www.nieobojetni.pl/apel/apel.php

Jan Paweł II wpisał się mocno w historię Kościoła Powszechnego, Jego Ojczyzny Polski, w życie każdego z nas. Dzień narodzin Wielkiego Nieobojętnego - 18 maja jak i jego śmierci - 2 kwietnia to przystanki do refleksji , wyznaczniki wierności jego przesłaniu. Wystarczy wejść i kliknąć na:
http://www.nieobojetni.pl/apel/apel.php

Prezentujemy tekst Apelu, który powstał po śmierci Karola Wojtyły, a który zdążyło podpisać kilkaset osób, nie tylko w Polsce. Po technicznej przerwie podpisy nadal są zbierane i jak nigdy aktualne jako wyraz wsparcia dzieła Karola z Wadowic. Odpór próbom dyskredytacji Świętego Jana Pawła II może być płaszczyzną polskiego pojednania , tym co nas łączy, drogą do uratowania Polskiej Wspólnoty przed bolesnymi, destrukcyjnymi podziałami

Apel jest dostępny na www.nieobojetni.pl, ma zarazem mocniejszą wymowę wobec wyzwań przed jakimi dziś stawia nas Świat. Wydarzenia , które przynosi niemal każdy nowy dzień przewartościowują nasze wybory, wręcz wdzierają się ostro w schemat codzienności, planów i marzeń.

Jak nigdy potrzebujemy autorytetu, punktu stabilizacji, odniesienia. Wraca postać Jana Pawła II, Karola , który zauważał w każdym z nas Człowieka pomimo naszych potknięć i wad, był Nieobojętny i tacy chcemy być na co dzień.

Jan Paweł II to postać, która łączy nie dzieli , a tak teraz potrzebujemy jedności i zacieśnienia więzi. Jego Dzień to nasz dzień, osób nieobojętnych wobec wyzwań XXI wieku !

Zachęcamy gorąco do podpisywania Apelu o Dzień Nieobojętnych 2 kwietnia!

http://www.nieobojetni.pl/apel/podpisz.php

Baner Nieobojetni Baner Nieobojetni
Fundacja D.O.M.
Zapraszamy
Baner DOM