Baner Nieobojetni

Prezentujemy tekst Apelu, który powstał po śmierci Karola Wojtyły, a który zdążyło podpisać kilkaset osób.

Apel jest dostępny na www.nieobojetni.pl , ma zarazem mocniejszą wymowę wobec wyzwań przed jakimi dziś stawia nas Świat. Wydarzenia , które przynosi niemal każdy nowy dzień przewartościowują nasze wybory, wręcz wdzierają się ostro w schemat codzienności, planów i marzeń. Jak nigdy potrzebujemy autorytetu, punktu stabilizacji, odniesienia. Wraca postać Jana Pawła II, Karola , który zauważał w każdym z nas Człowieka pomimo naszych potknięć i wad, był Nieobojętny i tacy chcemy być na co dzień.

Jan Paweł II to postać, która łączy nie dzieli , a tak teraz potrzebujemy jedności i zacieśnienia więzi. Jego Dzień to nasz dzień, osób nieobojętnych wobec wyzwań XXI wieku !

Zachęcam gorąco do podpisywania Apelu o Dzień Nieobojętnych 2 kwietnia!

Apel Dzień Nieobojętnych

2 kwietnia Światowym Dniem Ludzi Nieobojętnych

Apel

Wielki Nieobojętny – papież Jan Paweł II – opuścił nas 2 kwietnia 2005 roku. Niech Jego Dzień będzie zwycięstwem Nieobojętności w nas. Spotkajmy się w sercu, wsłuchani w przesłanie Jego życia, które możemy odnaleźć w konkretnych czynach i działaniach. Codzienne wybory Jego Ducha przez wiele lat uczyły i wciąż pokazują, jak być Nieobojętnym.

Dlaczego Dzień Nieobojętnych właśnie w dniu śmierci Karola Wojtyły? Uważamy, że ten dzień powinien przypominać o tym, że Jan Paweł II to nie ikona religijnej pop kultury, na cześć której wiwatowały tłumy, ale człowiek głębokiej wiary i oddania Ewangelii Jezusa Chrystusa. Konsekwencją tej konkretnej drogi życia była służba Bogu, ale i każdemu człowiekowi – dla niego w każdym mieszkał Bóg: w ateiście, Żydzie, Muzułmaninie, Chrześcijaninie. Wobec każdego przybierał postawę kochającego sługi.

Nieobojętność to piękna cecha wpisana w naturę człowieka. Jest potrzebą, bez realizacji której czuje się niezaspokojony. Ma różne przejawy i poziomy zaangażowania. Nieobojętność jaką pokazał nam świadectwem życia Karol Wojtyła nazywamy po prostu czystą, bezinteresowną Miłością. Jan Paweł II powiedział NIE obojętności tego świata. Już jako dziecko i młodzieniec był nieobojętny wobec rówieśników, każdego napotkanego na swojej drodze życia człowieka, sąsiada czy przybysza. Dbał o sprawy swojej małej Ojczyzny tak samo jak i całego Świata.

Apelujemy do wszystkich Ludzi Nieobojętnych o podpisanie Apelu o ustanowienie dnia 2 kwietnia Światowym Dniem Ludzi Nieobojętnych.

Baner Nieobojetni Baner Nieobojetni
Fundacja D.O.M.
Zapraszamy
Baner DOM